LT RU EN
Ignalinos AE regiono plėtros agentūra
Naujienos
Naujienos, renginiai, įvykiai
Ignalinos atominės elektrinės regionas
Naujienos

Centrinės ir rytų Europos energetikos perėjimo į tvarią energetiką konferencija Prahoje

2017 m. spalio 25 d.

Spalio 19-20 dienomis Prahoje vyko tarptautinė konferencija „Centrinės ir rytų Europos energetikos perėjimas į tvarią energetiką". Šioje konferencijoje dalyvavo 150 dalyvių iš dešimties Europos Sąjungos šalių, kurios dalyvauja ES Horizon 2020 projekte „Partnerystė naujoje energetinėje lyderystėje 2050 (sutrumpintai „PANEL2050").  Konferencijoje dalyvavo ir dešimties asmenų delegacija iš Lietuvos – Ignalinos rajono, Zarasų rajono, Visagino savivaldybių administracijų, VĮ „Visagino energija", Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos ir kitų institucijų. Projekto partneris Lietuvoje – VšĮ Ignalinos atominės elektrinės regiono plėtros agentūra.

Centrinės ir rytų Europos energetikos perėjimo į tvarią energetiką konferencija Prahoje yra pagrindinis tarptautinis renginys regione, kurios metu lyderiai, profesionalai ir aktyvistai dalinosi savo patirtimi bei įžvalgomis dėl energetikos kitimo koncepcijos iki 2050 m. Konferencijos metu dalyviai diskutavo apie iššūkius, su kuriais susiduriama keičiantis energetikai bei aptarė strategijas, kurių laikosi skirtingi regionai, siekdami tvarumo.

Konferencijos metu pranešimus apie tvarią energetiką, jos efektyvumo didinimą, anglies dvideginio išmetimo į atmosferą mažinimą ir kitus aplinkosauginius procesus Europoje skaitė ES šalių atstovai iš įvairių institucijų – Čekijos Respublikos aplinkosaugos ministerijos, Europos parlamento, Europos komisijos ir kt. Pristatytos ES iniciatyvos ir projektai, įgyvendinami aplinkosaugos srityje, Merų pakto klimatui ir energetikai indėlis į energetikos efektyvumo didinimą Europoje ir pasaulyje.

Vienas pirmųjų konferencijos pranešėjų buvo Europos parlamento narys Bronis Ropė. Jis kalbėjo apie globalias Europoje esančias aplinkosaugos problemas ir jų sprendimus. Taip pat B. Ropė pasidalino patirtimi, kurią įgijo būdamas Ignalinos rajono savivaldybės meru, su kokiais energetiniais iššūkiais susidūrė šis rajonas – apie biokuro panaudojimą, kaip alternatyvą  brangiam ir aplinką teršiančiam kurui,  Ignalinos kaip "atominio miesto” įvaizdžio keitimą. Europarlamentaras taip pat papasakojo apie sėkmingai Ignalinoje vykdomą pastatų renovaciją ir sakė, kad tai, kas daugeliui kitų Lietuvos ir Europos miestų ir miestelių yra siekiamybė, Ignalinai yra realybė.


Renginys suteikė galimybę suinteresuotoms šalims pasidalinti savo patirtimi, aptarti bendrus interesus, taip padedant pagrindus bendradarbiavimui ateityje.

Projektas „PANEL2050" yra finansuojamas Europos Sąjungos Horizon 2020 tyrimų ir inovacijų programos lėšomis, vykdant sutartį Nr. 696173. Atsakomybės apribojimas: vienintelė atsakomybė už šio teksto turinį tenka autoriams. Tai nebūtinai išreiškia Europos Sąjungos požiūrį. Nei EASME, nei Europos Komisija neatsako už bet kokį šios medžiagos naudojimą.

Daugiau informacijos apie projektą: http://www.inppregion.lt/naujienos?new_id=689&startavo-naujas-projektas-panel-2050

VšĮ Ignalinos AE regiono plėtros agentūros informacija