LT RU EN
Ignalinos AE regiono plėtros agentūra
Naujienos
Naujienos, renginiai, įvykiai
Ignalinos atominės elektrinės regionas
Ignalinos AE regiono plėtros taryba

LR Vyriausybė 2002 02 26 nutarimu Nr. 287 sudarė Ignalinos AE (IAE) regioną iš Ignalinos, Zarasų rajonų ir Visagino miesto savivaldybių bei nustatė regiono plėtros tarybos sudarymo principą.

2002 metų pradžioje sudaryta Ignalinos atominės elektrinės regiono plėtros taryba. Tai yra sprendimus priimanti regiono institucija. Ją sudaro Utenos apskrities viršininkas (panaikinus apskritis - LR vidaus reikalų ministerijos atstovas), Ignalinos, Zarasų rajonų ir Visagino savivaldybių merai ir po vieną deleguotą regiono savivaldybių tarybų narį.


Regiono plėtros taryba dirba vadovaudamasi savo patvirtintais nuostatais. Tarybos posėdžius techniškai aptarnauja Ignalinos atominės elektrinės regiono plėtros agentūra.


Taryba svarsto IAE regiono plėtros planus, priima sprendimus, kurie leidžia mažinti socialinius -ekonominius skirtumus tarp IAE regiono ir kitų šalies regionų ruošiantis nutraukti ir nutraukus Ignalinos atominės elektrinės darbą. Siekiant sušvelninti ekonominius-socialinius padarinius, susijusius su Ignalinos AE blokų uždarymu, Ignalinos atominės elektrinės regiono smulkaus ir vidutinio verslo, nevyriausybinėms organizacijoms, asociacijoms yra teikiama parama jų projektų įgyvendinimui.

 
Ignalinos AE regiono plėtros tarybos nariai:
 

Henrikas Šiaudinis - Ignalinos r. savivaldybės meras, IAE regiono plėtros tarybos pirmininkas,

Tamara Gaivoronskaja - Visagino savivaldybės tarybos narė, laikinai einanti Visagino savivaldybės merės pareigas,

Nikolajus Gusevas - Zarasų r. savivaldybės meras,

Zigmantas Kajėnas - Ignalinos r. savivaldybės tarybos narys,

Rimvydas Podolskis - Zarasų r. savivaldybės tarybos narys,

Mindaugas Mikalionis - Visagino savivaldybės tarybos narys,

Lina Jonaitytė - LR vidaus reikalų ministro patarėja.