LT RU EN
Ignalina Nuclear Power Plant Regional Development Agency
News
Events, announcements
Ignalina Nuclear Power Plant Region
TEMINIAI KAIMAI

Projektas "Teminiaikaimai” (angl. Village Heritage)

VšĮ Ignalinos AE regiono plėtros agentūra įgyvendina Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programosprojektą "Teminiai kaimai”.
Pagrindinė tikslinė grupė projekte – Zarasų ir Ignalinos rajonų kaimiškų vietovių gyventojai ir kaimyninių rajonų Latvijoje (Preilos, Kraslavos ir Daugpilio rajonų) kaimiškų vietovių gyventojai.
Projekto tikslas – sukurti naują, patrauklų turistinį maršrutą – šešių teminių kaimų tinklą Euroregiono „Ežerų kraštas" Lietuvos ir Latvijos pusėse.
Projekto trukmė – 2 metai (nuo 2010 m. liepos iki 2012 m. liepos).
Projekto biudžetas – 1,3 mln. Lt (iš jų Lietuvos pusei – 649 tūkst. Lt).
Vadovaujantis partneris – VšĮ Ignalinos AE regiono plėtros agentūra (Lietuva),

Partneris Latvijoje – Latgalos planavimo regionas (Latgale Planning Region, Daugpilis)

Teminis kaimas yra vieta, kur vietiniai gyventojai užsiima amatais arba yra išsaugoję kitas liaudies tradicijas (pvz. kepa duoną, renka vaistažoles ir pan.) ir turi galimybę tuo užsiimant pradėti smulkų verslą, pritraukiant turistus ir liaudies tradicijomis bei menu besidominčius žmones. Tokiuose kaimuose, turinčiuose savo temą arba idėją (pvz. Vaistažolių kaimas, Pirčių kaimas, Verbų kaimas, Linų kaimas),lankytojai būtų supažindinami su amatų "paslaptimis”, būtų leidžiama patiems pabandyti ir nusipirkti produktą bei visa kitą, kas susiję su ta tema. Be to, čia lankytojas ar lankytojų grupės galės pavalgyti, pernakvoti, o galbūt net ir daugiau laiko praleisti.

Taigi, trijuose kaimuose Lietuvos pusėje ir trijuose Latvijos pusėje projekto pabaigoje turės būti minimum programa: 1) produktas, 2) edukacinė programa, 3) maitinimo paslaugos.
 

Projekte dalyvauja 11 kaimų Lietuvoje (Ignalinos ir Zarasų rajonuose) ir 13 kaimų Latvijoje, Latgalės regione. Visi jie atitinka pradinius projekto lūkesčius ir reikalavimus: turi aktyvias kaimo bendruomenes, didesnę ar mažesnę veiklos patirtį, yra išsaugoję senas tradicijas, nori gaivinti amatus arba įgyvendinti inovatyvias bei patrauklias idėjas.

Projekto metu, pirmuosius metus,dešimties Ignalinos ir Zarasų rajonų kaimų (ir atitinkamai Latvijos kaimų) gyventojai/ kaimo bendruomenių atstovai/ amatininkai
 • Bus mokomi, kaip pradėti verslą, kaip save (savo paslaugas, produktą) pristatytiir pan.;
 • Bus vežami į pažintines keliones į
  • Latviją, aplankyti ten gyvenančius ir sėkmingai besiverčiančius amatininkus;
  • Jau egzistuojančius teminius kaimus Varėnos rajone ir Lenkijoje.
 • Kartu, po Teminių kaimų tinklo "vėliava” dalyvaus mugėse.

Po maždaug vienerių metų nuo projekto pradžios atrinktuose 3 potencialiuose teminiuose kaimuose Lietuvos pusėje (atitinkamai LV)
 • Bus vedami specialūs mokymai – amatų mokymai ir kt.
 • Ketinantiems pradėti verslą bus padedama parengti verslo planą, paruošti kitus dokumentus, veiklai reikalingus sertifikatus;
 • Naujiesiems teminiams kaimams bus sukurtos emblemos – prekiniai ženklai, naudojamos šių reklamuojant šiuos kaimus. Jos bus ir ant šiuose kaimuose gaminamų prekių;
 • Marketingas, reklaminė kampanija

Nauda dalyvaujančioms savivaldybėms:

 • Padidėjęs kaime gyvenančių žmonių užimtumas, sudarytos sąlygos sukurti naujas darbo vietas;
 • Kuriamas ir stiprinamas Ignalinos ir Zarasų rajonų įvaizdis kaip regiono, kuriame aktyviai plėtojamas turizmas;
 • Padidėjusios savivaldybių biudžeto pajamos dėl išaugusių turistų srautų;
 • Kultūrinio paveldo išsaugojimas.
 • Bus skatinamas poilsis Rytų Aukštaitijos kaime.

PROJEKTO NAUJIENOS

Daugiau informacijos teiraukitėsIgnalinos AE regiono plėtros agentūros projektų vadovės

Joanos Goštautaitės. Tel. 8-386-50401, mob. 8-699-39065, info@iaeregionas.lt, faksas 8-386-50402. Tinklapis http://www.iaeregionas.lt/