LT RU EN
Ignalinos AE regiono plėtros agentūra
Naujienos
Naujienos, renginiai, įvykiai
Ignalinos atominės elektrinės regionas
Naujienos

Kovo 13-27 dienomis Ignalinos atominės elektrinės regiono įstaigų atstovai dalyvavo profesinėje stažuotėje Sofijos mieste (Bulgarija).
Paskutinėmis 2013 m. dienomis Ignalinos AE regiono gyventojus pasiekė naujiena apie elektros energijos tarifo lengvatą, kuria jie galės naudotis ir šiais metais. Buvusios 40 proc. lengvatos išsaugojimas yra tikrai gera žinia kiekvienai šeimai ir svarbus veiksnys, didinantis Zarasų krašto bei viso Ignalinos AE regiono patrauklumą. Lengvatų klausimu regiono savivaldybės dirbo ypatingai daug, ne kartą kreipdamosios į Lietuvos Respublikos Vyriausybę bei kitas valstybines institucijas ir aiškindamos neigiamas lengvatos mažinimo ar panaikinimo pasekmės. Tad bendrų pastangų dėka pasiektas rezultatas yra svarbus ir džiuginantis.
Paskutinę vasaros savaitę VšĮ Ignalinos AE regiono plėtros agentūra, įgyvendindama Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą "Išmanioji šviesa" organizavo ekologinę Latvijos ir Lietuvos jaunimo stovyklą.
Rugpjūčio 18 dieną MTB dviračių mėgėjai ir profesionalai startavo jau ketvirtajame - karališkame Lietuvos dviračių (MTB) maratonų taurės 2013 etape Ignalinoje. Lietuvos dviračių maratonų taurės 2013 Ignalinos etapas vykdomas įgyvendinant projektą „SMART LIGHT", kuris iš dalies finansuojamas Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis. Šio etapo šūkis – „Pasirink sunkesnį kelią - būk draugiškas aplinkai". Lietuvos dviračių maratonų taurės 2013 Ignalinos etapas skiriamas mus visus supančios aplinkos tausojimui.
2013 m. birželio 27 d. Ignalinoje „Ekoturizmas Ignalinos regione – galimybės ir perspektyvos".Konferencijos metu buvo kalbėta, kas yra ekoturizmo verslas, kaip jį vystyti, kaip pritraukti turistus ir kaip iš to uždirbti.
2013 m. birželio 6 dieną Ignalinos AE regiono viešųjų paslaugų verslui centro salėje vyko Ignalinos AE regiono energetikos strategijos pristatymas regiono visuomenei, valdžios atstovams. Renginyje taip pat dalyvavo Baltijos jūros regiono programos projekto "Viešosios energetikos alternatyvos" partnerių Lietuvoje - IAE regiono plėtros agentūros, Lietuvos energetikos instituto, Ignalinos rajono, Visagino bei Zarasų rajono savivaldybių atstovai.
2013 m. gegužės 14 ir 21 dienomis Ignalinos AE regiono viešųjų paslaugų verslui centre vyko "Smart Light" projekto idėjų konkursas, kuriame dalyvavo beveik šimtas mokinių iš Ignalinos ir Vidiškių gimnazijų bei Ignalinos Česlovo Kudabos pagrindinės mokyklos. Čia susirinkę mokiniai darbo grupėse ir individualiai kūrė darbelius iš panaudotų medžiagų (to jie išmoko mokymų "Žaliasis menas" metu) ir teikė idėjas ekologijos tema - kaip išlaikyti švarią Ignalinos miesto ir rajono gamtą, kaip čia panaudoti atsinaujinančius energijos resursus, kaip pratinti žmones gyventi ekologiškai.
Balandžio mėnesio antroje pusėje Ignalinos rajono savivaldybės administracijos užsakymu įgyvendinant projektą „Išmanioji šviesa“ („Smart Light“), baigta modernizuoti apšvietimo sistema Ignalinos Aukštaičių gatvėje. Čia senosios natrio lempos buvo pakeistos dvidešimt viena LED lempa, o apšvietimo sistemos valdymas centralizuotas.
2012 m. rugsėjo 20 ir 21 dienomis Daugpilyje (Latvija) vyko antrasis tarptautinis investicinis forumas "Latgala - Europos Sąjungos Rytų vartai" vyko Daugpilyje 20 ir rugsėjo 21. Forume dalyvavo daugiau nei 400 verslininkų ir savivaldybių atstovų iš 14 šalių. Renginio metu buvo pristatytas ir projektas "Region invest".
1-10   11-20   21-30   31-40   41-49